Sivas Mermer Köyü Resmi Sitesi

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu olsun

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’daki Büyük Taarruz’da, Atatürk’ün başkumandanlığında elde edilen zafer, her yıl aynı tarihte Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Zafer Bayramı olarak kutlanıyor. Resmi tatil olarak ilan eidlen günde Taarruz Zaferi’ni kutlamak isteyen vatandaşlar da günün anlam ve önemine ilişkin en güzel sözleri ve mesajları, sosyal medya üzerinden sevdiklerine ulaştırmak için araştırma yapıyor. İşte 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili en güzel sözler ve mesajlar…

30 AĞUSTOS SÖZLERİ

Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. (Mustafa Kemal ATATÜRK).

Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir. Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Anadolu zaferi, tarih arasında bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi bir kuvvet olduğunun en güzel misali olarak kalacaktır.

Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitimle, bilgi ile, insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

ZAFER BAYRAMI İLE İLGİLİ GÜZEL SÖZLER VE MESAJLAR

Ülkemizini tarihteki büyük zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer bayramı milletimizin dirlik ve birliği için, barış ve refahı için kutlu olsun.

Bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluklara, rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele göstermiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Bu büyük zaferin yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.